EL: Valensija bolja od Himkija, "stotka" Makabija u Milanu

petak 26.01.2018.
23:05

Spuštena je zavesa i na 20. kolo Evrolige, pobede su u poslednja dva duela ostvarili Valensija i Makabi.

EPA-EFE/MANUEL BRUQUE

Košarkaši Valensije slavili su na svom parketu protiv Himkija, bilo je 85-83 za prvaka Španije.

Tesno je bilo tokom čitavog susreta, prvi kvartal pripao je gostima rezultatom 23-24.

Ipak, domaćin uzvraća u drugoj deonici, pa na odmor odlaze sa dva poena viška (46-44).

Novi preokret usledio je u trećem kvartalu, pa su gosti iz Moskve u odlučujućih 10 minuta ušli sa pola koša viška.

Prvak Španije se konsolidovao u poslednjem kvartalu, okrenuli su rezultat i na kraju zasluženo slavili.

Istakao se Tibor Plajs sa 15 poena, pratili su ga Erik Grin sa 11 i Alberto Abalde sa 10 poena.

Kod gostiju 22 poena Šveda, 15 je dodao Tajler Hanikat, 12 Džejms Anderson. Stefan Marković je za 25 minuta upisao sedam poena i osam asistencija.

Makabi Tel Aviv

U poslednjem susretu 20. kola, Makabi je gostovao u "Mediolanum forumu", gosti su u pravom košarkaškom spektaklu slavili sa 102-111.

Prednost gostiju je eksponencijalno rasla iz deonice u deonicu, vodili su nakon 10 minuta sa četiri poena, nakon 20 sa sedam, da bi u odlučujuću deonicu ušli sa 13 poena viška (70-83).

Ispostavilo se da domaćin tu prednost nije mogao da istopi, pružili su dobar otpor košarkaši Olimpije u poslednjih 10 minuta, ali su ipak doživeli poraz.

Gostujući sastav je predvodio Noris Kol sa 19 poena, pratio ga je DeŠon Tomas sa 18, dok je 16 dodao Pjer Džekson. Odličan i Tajus sa 14 poena, dok je 12 dodao Majkl Rol.

Italijane je predvodio Džordan Tiodor sa 22 poena, pratili u ga Gudaitis sa 18 i Gudlok sa 13 poena. Dvocifreni i Mbaje sa 11, kao i Ćinćarini sa 10 postignutih poena.