utorak 16.01.2018.
22:27

Treća pobeda Valensije u poslednja četiri meča u okviru Evrolige, ovo bi mogla da bude jako bitna pobeda i za Crvenu zvezdu.

Sportske.net

Ekipa Valensije je uspela večeras da slavi protiv Barselone u okviru 18. kola Evrolige sa 81:76.

Valensija je uspela da stigne do treće pobede u poslednja četiri duela u okviru ovog takmičenja, nakon što su imali veoma lošu seriju od deset uzastopnih poraza.

Vodili su domaći u prvoj deonici, Plajs je okončao četvrtinu svojim 6. poenom za 22:14, ali su gosti napravili seriju u drugoj deonici i trojkom Navara stižu na -1.

Bilo je neizvesno, Donerkamp je trojkom doneo +5 domaćima, a nakon poena Abaldea bilo je i +10.

Navaro, Oriola i Ribas spustaju prednost, Valensija je imala tri poena prednosti pred ulazak u poslednju deonicu, a onda neizvesna završnica.

Dubljević je pogodio veoma bitnu trojku na 5 minuta do kraja za 71:63, ali su gosti ponovo "oživeli" nakon trojke Rakima Sandersa na nešto malo manje od minuta do kraja meča, smanjili su na 75:72. Ipak, u penal završnici bolji su bili domaći, pa su odneli zasluženu pobedu danas.