EL - Žalgiris i Micić razbijaju na strani, deseti uzastopni poraz Valensije!

Ekipa Žalgirisa je uspela da savlada Valensiju na gostujućem terenu.

zalgiris.lt
zalgiris.lt

Crna serija Valensije u Evroligi se nastavlja.

Oni su danas doživeli 11. poraz, nakon 14. kola imaju skor 3-11, iako su na samom početku imali 3-1. Dakle, deseti uzastopni poraz u ovom takmičenju.

Danas je Žalgiris bio bolji od ekipe koja je aktuelni šampion Španije i koja je nastavila da sputava reputaciju španske košarke, krajnji rezultat je 63:71.

Valensija je loše krenula, gubili su tokom čitave prve četvrtine, ali su vodili nakon prvih 20 minuta igre sa 36:34.

U nastavku utakmice Micić igra odlično, njegovim 13. poenom Žalgiris je poveo sa 39:45, a kada je Vajt pogodio za 3 bilo je 10 poena prednosti za goste.

Čitavu poslednju deonicu prednost je bila oko 10 poena za goste, a Grin je trojkom uspeo da vrati Valensiju u igru, da bi poenima Van Rosoma Valensija stigla do 61:65.

Micić je na kraju pogodio trojku koja je rešila meč za 61:68, a na kraju je bilo 63:71 nakon poena Milaknisa na jednoj i Plajsa na drugoj strani.

Naš košarkaš je imao na kraju 16 poena, bio je najefikasnijina utakmici, a dodao je i 5 asistencija. U redovima Valensijenajbolji je bio Grin sa 14 poena.