petak 26.10.2018.
22:34

Drama u Atini i pobeda Žalgirisa nakon produžetka.

EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU

U okviru četvrtog kola Evrolige, Žalgiris je slavio na gostovanju u "OAKA areni" protiv Panatinaikosa rezultatom 83:87 i to nakon produžetka.

Žalgiris je bio daleko bolji rival u prvom poluvremenu, vodili su i sa 17 razlike u drugoj četvrtini, na kraju su na pauzu od 15 minuta otišli sa 11 poena prednosti.

Počeo je PAO da se budi u trećoj deonici, ali je Žalgiris uspeo da sačuva sedam poena viška pred poslednjih 10 minuta.

Preokrenuo je Panatinaikos sredinom četvrtog kvartala, usledila je klackalica, imao je Kalates šut za pobedu u poslednjim sekundama, ali je bio neprecizan, te se otišlo u produžetak.

Igralo se koš za koš u dodatnih pet minuta, a onda su gosti malo ubrzali igru, stekli četiri poena prednosti, uspeli su da spreče PAO da ponovo poravna rezultat, te su na kraju slavili.

Predvodio je pobednički sastav Brendon Dejvis sa 18 poena, dodao je Tomas Vokap 14, na 13 se zaustavio Eron Vajt, dok je 11 upisao Ulanovas. Odličan i bivši plej Zvezde Nejt Volter sa 10 poena i čak devet skokova.

U poraženom sastavu 22 poena i pet asistencija Kalatesa, 13 poena je dodao Lengford.