EL - Željkov Fener nije uspeo da 'pomogne' Zvezdi!

četvrtak 03.12.2015.
22:40

Prva utakmica osmog kola u grupi "A" završena je rezultatom koji se neće svideti košarkašima Crvene zvezde Telekom pošto je Real Madrid uspeo da ostane u trci za plasman u TOP 16.

euroleague.net

Sa velikom pažnjom ispraćena je u Srbiji prva utakmica osmog kola u evroligaškoj grupi "A" pošto je Fenerbahče mogao da "pomogne" Crvenoj zvezdi Telekom eventualnim trijumfom u Madridu.

Da je, kojim slučajem, ekipa Željka Obradovića slavila u "Barklikard Centru" šampion Srbije bi imao otvoren put ka plasmanu u TOP 16 fazu, a ovako Real Madrid i dalje ostaje ozbiljan takmac crveno-belih.

Real Madrid je večeras savladao Fenerbahče rezultatom 80:73 (18:28, 18:17, 20:10, 24:18) čime je šampion Evrope stigao do treće pobede, a samim tim je ostao u trci za plasman u TOP 16.

Gosti iz Istanbula odlično su otvorili utakmicu uz sjajan šut sa spoljnih pozicija, a takav razvoj situacije uneo je mnogo nervoze u redove domaće ekipe.

Samo zahvaljujući odličnom otvaranju druge četvrtine Real je uspeo da zadrži priključak za Fenerbahčeom koji je na pauzu u poluvremenu otišao sa devet poena prednosti (36:45).

U drugom poluvremenu promenjen je odnos snaga na parketu pa su košarkaši Real Madrida dominirali a izabranici Željka Obradovića pokušavali da ostanu i igri.

Tek u završnici poslednje četvrtine Madriđani su uspeli da prelome meč sa nekoliko trojki iz nestvarnih pozicija čime su naneli drugi poraz Fenerbahčeu i ostali trci za plasman u TOP 16 fazu.

Kraljevski klub je do pobede vodio Serhio Ljulj sa 17 poena i 4 asistencije, a dvocifren poenterski učinak upisali su još Gustavo Ajon (15 pts, 5 sk) i Felipe Rejes (13 pts, 6 sk).

Najbolji pojedinac u redovima Fenerbahčea bio je Jan Veseli sa 20 poena i 7 skokova, a pratio ga je Bobi Dikson sa 15 poena, 4 skoka i 2 asistencije.

Srpski internacionalci Bogdan Bogdanović i Nikola Kalinić imali su prosečan učinak. Bivši košarkaš Partizana postigao je 7 poena, dok je bivši član Crvene zvezde Telekom ubacio 5 poena i upisao isto toliko skokova.

Ovakav rezultat utakmice u Madridu ne odgovara šampionu Srbije u tom smislu što u direktnom odnosu sa Real Madridom ima lošiji međusobni skor, a čak bi i u nekom od mogućih trouglova Crvena zvezda Telekom mogla da završni u tupom uglu.