EL - Zvezda ispustila +15 u Istanbulu!

sreda 30.12.2015.
19:56

Košarkaši Crvene zvezde Telekom bili su na pragu veoma važne pobede na startu TOP 16 faze Evrolige ali su ispustili 15 poena prednosti u duelu sa Efesom i na kraju uknjižili prvi poraz.

euroleague.net

Aktuelni šampion Srbije poražen je na startu TOP 16 faze Evrolige iako je protiv favorizovanog Anadolu Efesa na 12 minuta pre kraja meča imao 15 poena prednosti.

Izabranici Dušana Ivkovića slavili su rezultatom 85:84 (25:23, 19:31, 17:18, 24:12) zahvaljujući pogotku Darija Šarića tri sekunde pre kraja meča.

Košarkaši Crvene zvezde Telekom otvorili su takmičenje u TOP 16 fazi Evrolige gostovanjem Anadolu Efesu u dvorani "Abdi Ipekči" u kojoj se okupilo svega 2.626 navijača?!

Način na koji su crveno-beli odigrali prvu deonicu ukazivao je na to da ćemo gledati interesantnu utakmicu u kojoj ekipi Anadolu Efesa neće biti lako da opravda ulogu favorita.

Nakon prve četvrtine u kojoj je domaćin stekao svega dva poena prednosti i to zahvaljujući velikom broju ofanzivnih skokova i dopunskih prilika da se ispravi loša realizacija, košarkaški Crvene zvezde Telekom napravili su sjajan posao tokom drugih deset minuta.

Izabranici Dejana Radonjića igrali su sjajnu odbranu koja im otvarala prostor za laku realizaciju u napadu. Prvu osetniju prednost crveno-beli su stekli u 19. minutu meča kada je Vasilije Micić poslao Stefana Jovića u kontru koju je Nišlija lako realizovao.

Upravo je Stefan Jović u saradnji sa Maikom Cirbesom bio motor pokretač gostujuće ekipe tokom prvog poluvremena o čemu svedoči podatak da je plej crveno-belih zabeležio 8 asistencija a nemački centar 15 poena za 20 minuta igre.

Najveću prednost Crvene zvezde Telekom u prvom poluvremenu iznosila je 13 poena (54:41) a mogla je da bude i veća da je ofanzivni skok protivničkog tima sputan na adekvatan način.

Posle prvog dela igre najefikasniji pojedinac u redovima šampiona Srbije bio je Maik Cirbes sa 15 poena, dok je na drugoj strani Džon Dibler postigao 13 poena.

Važan segment u Zvezdinoj igri bile su asistencije Stefana Jovića i Vasilija Micića koji su za prvih 20 minuta imali 12 dodavanja za direktne poene.

Tokom treće deonice srpski tim je uspeo da zadrži stečenu prednost i da stigne do maksimalnih +15 nakon poena Maika Cirbesa u 28. minutu meča. Usledila je mini serija Efesa od 6:0 kojom se turski tim zadržao u igri, a poeni Kvinsija Milera u poslednjoj sekundi trećeg perioda nisu bili priznati pa je domaćin u poslednju deonicu ušao sa zaostatkom od 11 poena.

Veliki problemi za Crvenu zvezdu Telekom usledili su već na startu poslednje četvrtine pošto je ekipa Anadolu Efesa napravila seriju 9:0 i stigla na samo dva poena zaostatka (70:72).

Nalet domaćeg tima prekinuo je Branko Lazić prvom od dve trojke na večerašnjoj utakmici ali to nije bitnije uticalo na razvoj situacije na terenu pošto je Efes na 3.30 pre kraja stigao do izjednačenja (79:79).

Poslednje poene na večerašnjoj utakmici za ekipu Crvene zvezde Telekom postigao je Branko Lazić puna dva minuta pre kraja. Lazićeva druga trojka na utakmici donela je prednost crveno-belima (84:81) ali je Efes do kraja preokrenuo rezultat.

Najpre je Džejson Grejndžer smanjio prednost gostiju na "pola koša" a hrvatski internacionalac Dario Šarić izrastao je u junaka utakmice pošto je na tri sekunde pre kraja iz ćoška pogodio za pobedu Anadolu Efesa.

Tajm-aut koji je Dejan Radonjić pozvao pre poslednjeg napada svog ima nije dao rezultat jer je Maik Cirbes primio loptu u punom reketu posle čega mu nije preostalo ništa nego da uputi nekontrolisan šut u padu koji je završio daleko od obruča.

Upravo je nemački internacionalac Maik Cirbes bio najefikasniji pojedinac u redovima Crvene zvezde Telekom sa 22 poena, 12 skokova i 4 blokade, dok su dvocifreni bili još Kvinsi Miler (12 pts, 6 sk), odnosno Marko Simonović i Branko Lazić sa po 10 postignutih poena.

Stefan Jović i Vasilije Micić razigravali su ekipu tokom većeg dela meča, pa je tako prvi plej crveno-belih zabeležio 11, a novajlija Micić 6 asistencija.

Brajant Danston predvodio je Anadolu Efes sa 21 poenom i 4 skoka, dok su Džon Dibler i Džejson Grendžer postigli po 13, a Dario Šarić 12 poena.

U narednom kolu Crvena zvezda Telekom 8. januara dočekuje još jedan turski tim. Protivnik crveno-belih biće ekipa Fenerbahčea.