EP U18: Drama u Letoniji, "Orlići" ispustili plus 13!

subota 28.07.2018.
17:34

Neverovatan meč protiv Litvanaca.

fiba.basketball

Juniorska reprezentacija Srbije (U18) poražena je na startu Evrobasketa od  selekcije Litvanije rezultatom 92:87 (21:21, 21:22, 29:15, 16:34).

Prvo poluvreme završeno je poenom prednosti za Litvance, a izabranici Aleksandra Bućana napravili su veliku prednost na kraju treće četvrtine od čak 13 poena.

I kada je bilo potrebno samo rutinski privesti posao kraju, Litvanija je zaigrala sjajno, postepeno "topila prednost" i na kraju trijumfovala.

Najveću razliku napravila je poslednja četvrtina kada su reprezentativci Srbije primili čak 34 poena što je zasenilo odličnu igru u napadu u trećoj četvrtini.

Šansu da poprave utisak naši momci imaće već sutra od 14 sati protiv Velike Britanije, a u grupi su još i sa Crnom Gorom.

Prve dve ekipe obezbediće plasman u osminu finala Evrobasketa koje se održava u Letoniji.