EP (U20) - Ubedljiv poraz Srbije od Španije

23:30

Sutra protiv Crne Gore.

FIBA
FIBA

Muška U18 reprezentacija Srbije doživala je prvi poraz na Šampionatu u Iraklionu. U drugom kolu takmičenja po grupama naš tim je izgubio od Španije – 54:76 (17:17, 11:18, 16:24, 10:17)

Posle dosta dobrih i vrlo izjednačenih 15 minuta, posle kojih je i rezultat bio poravant – 24:24, Španija je bolje odigrala drugi deo druge četvrtine i veliki odmor dočekala sa sedam poena prednosti – 28:35.

Ispostavilo se da su to bili ključni trenuci u kojima su Španci prelimili rezultat. Svi pokušaji našeg tima da se vrati u igru, nisu urodili plodom. Posebno jer su Španci poslednji period otvorili serijom 12:0 i pobegli na na 71:44. Prve poene u ovom delu igre naš tim je postigao posle skoro šest minuta, kada je Filip Branković ubacio trojku. Do tada je Španija već napravila nedostižnu prednost.

Najefikasniji u našem timu bio je Mihailo Petrović sa 14 poena, dvocifren učinak zabeležio je još Nikola Šaranović – 11 poena, uz 7 skokova, po 5 asistencija i zguljenih lopti.

Naredni rival, sutra od 15 časova, biće selekcija Crne Gore.