Evroliga - "Armejci" slavili u ruskom derbiju, Jović dobar u porazu Himkija

četvrtak 30.01.2020.
20:14

Prelomila treća četvrtina.

EPA-EFE/SERGEI ILNITSKY

U meču 22. kola Evrolige, košarkaši CSKA Moskve slavili su protiv Himkija u gostima rezultatom 78:69 (23:19, 17:13, 19:6, 19:31).

Domaćin je brzo stekao prednost koju je održavao tokom većeg dela prve četvrtine, ali izabranici Dimitriosa Itudisa su preuzeli vođstvo koje je posle prvih 10 minuta iznosilo četiri poena.

Dodali su gas "armejci" u drugoj četvrtini kada su uvećali prednost na plus 8, da bi usledila potpuna rapsodija CSKA u trećoj deonici u kojoj su gosti stekli čak 21 poen prednosti.

Himki je zaigrao dosta bolje u poslednjoj četvrtini, krenuo da smanjuje zaostatak za rivalom, međutim nije mogao da izbegne poraz.

Srpski košarkaš Stefan Jović imao je devet poena, tri skoka i četiri asistencije u poraženom sastavu.

CSKA je predvodio Majk Džejms sa 21 poenom, Fohtman je imao 15 i 14 skokova, dok su dvocifreni još bili Hajns sa 13 i Sent Ros sa 12 poena.

U poraženom sastavu Aleksej Šved se istakao sa 27 poena, Tima je imao 12, a Buker šest i 10 skokova.