Evroliga - Dobre vesti za Zvezdu, Milano poražen u Tel Avivu, Micov i Nedović solidni

četvrtak 16.01.2020.
22:10

Srpski internacionalci nisu uspeli da izbegnu poraz protiv favorita.

Epa/Elvira Urquijo A.

U 20. kolu košarkaške Evrolige, igrači Makabija savladali su Milano u Tel Avivu rezultatom 69:63 (15:21, 16:11, 21:16, 17:15).

Serijom 8:0 gost je od samog početka nametnuo svoj ritam igre i ubrzo stekao veliku prednost u Tel Avivu, da bi na kraju prve deonice ona iznosila šest poena - 21:15.

U dosta neefikasnoj drugoj četvrtini, Makabi je ipak uspeo da se vrati u igru, pa se na poluvreme otišlo minimalnim vođstvom Milana - 32:31.

Treća četvrtina donela nam je potpuni preokret u režiji "Ponosa Izraela", Makabi je u jednom trenutku uspeo da stigne i do devet poena prednosti, ali se pred poslednju deonicu morao zadovoljiti sa četiri - 52:48.

Približili su se gosti već na startu odlučujuće četvrtine, ali se Makabi ekspresno odlepio na bezbednu razliku i tako osigurao veoma bitnu pobedu pred svojim navijačima - 69:63.

Domaćin je na krilima Skotija Vilbekina (22 p) i Otela Hantera (14 p, 14 s) stigao do pobede nad Milanom u kojem su zapažene role imali srpski internacionalci.

Nemanja Nedović je za nešto više od 11 minuta postigao 10 poena, dok je Vladimir Micov za 27 poena postigao osam poena i upisao pet skokova i dve asistencije.