četvrtak 21.10.2021.
23:17

Drama u finišu meča.

EPA-EFE/JUANJO MARTIN

U petom kolu Evrolige, košarkaši Reala savladali su u Madridu Fenerbahče sa 70:69.

Veoma dramatična završnica na kraju je pripala domaćoj ekipi koja je gubila tokom većeg dela meča.

Sastav Aleksandra Đorđevića imao je u drugoj četvrtini i dvocifrenu prednost, međutim "kraljevski klub" je uspeo da istopi prednost Turaka zahvaljujući efikasnoj partiji Kozera koji je meč završio sa 16 poena.

Upravo je Francuz i presudio Feneru kada je linije slobodnih bacanja postigao oba poena i tako na 10 sekundi pre kraja doveo svoj tim u vođstvo.

Gosti nisu uspeli da se vrate u meč, pa su tako propustili veliku priliku da savladaju favorita.

U Feneru istakao se De kolo sa 11 poena i šest asistencija, dok je reprezentativac Srbije Marko Gudurić za nešto više od četiri minuta upisao jednu uhvaćenu loptu.

Real je trenutno na trećem mestu Evrolige sa učinkom 4-1, dok je Fenerbahče 12. sa dve pobede i tri poraza.