petak 22.01.2021.
20:13

Kriza je prošlost, Fenerbahče nezadrživo grabi ka Top 8!

EPA-EFE/SEDAT SUNA

Derbi 21. kola Evrolige odigran je u Moskvi, gde je Fenerbahče večeras kao gost savladao lidera na tabeli, ekipu CSKA rezultatom 89:83.

Tim Igora Kokoškova je u seriji pobeda, ovo mu je ukupno jedanaesta, pa sada konačno ima preko 50% uspešnosti od početka sezone. S druge strane, CSKA je u krizi, pretrpeo je treći poraz u poslednje četiri utakmice, ukupno šesti, uz 15 pobeda.

Tokom prvog poluvremena, Moskovljani su bili nešto bolji rival, imali su vođstvo, ali je Fenerbahče uspeo da do kraja druge četvrtine izjednači na 38:38 i meč uvede u ''rezultatsku klackalicu'', koja je trajala do sredine poslednje deonice.

A onda, gosti ''dodaju gas'', predvođeni Veselim i De Koloom, prave preokret i stižu do pobede.

Veseli je meč završio sa 24 poena, De Kolo je upisao 22, uz devet asistencija, a naš Marko Gudurić 8 poena, tri skoka i dve asistencije.

U poraženom timu Šengelija najefikasniji sa 18 poena, a naš centar Nikola Milutinov postigao je 12 poena uz sedam skokova.