nedelja 20.11.2016.
13:54

Obradovićev tim nastavio seriju pobeda na domaćoj sceni.

Beta/BranislavBožić/Ds

Bez Bogdana Bogdanovića, koji se i dalje oporavlja od povrede, ekipa Fenerbahčea danas je u matine terminu savladala ekipu Bujukčekmečea rezultatom 80:60.

Ovo je ukupno šesta pobeda ekipe Željka Obradovića od početka sezone u domaćem šampionatu, pa uz samo jedan poraz zauzimaju prvo mesto na tabeli.

Domaći su tokom prvog poluvremena bili ravnopravan rival turkom evroligašu, ali je treća deonica bila odlučujuća za ishod ovog meča.

Taj period igre pripao je Fenerbahčeu rezultatom 23:6, posle čega nije bilo povratka za Bujukčekmeče.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Slukas sa 15 poena, a pratili su ga Melih i Veseli sa po 14, dok je naš reprezentativac Nikola Kalinić upisao 10 poena (3/5 za dva, 4/4 slobodna bacanja) i pet skokova za čak 32 minuta u igri, najviše u ekipi Fenerbahčea.