FMP pružio dostojan otpor Zvezdi

Autor: Boban Filipović
ponedeljak 11.05.2015.
19:54

Košarkaši Crvene zvezde Telekom vezali su petu pobedu u KLS pošto su danas u 'Pioniru' savladali FMP Železnik rezultatom 81:69 (22:16, 15:21, 26:13, 18:19). Prvaga bio Bobi Marjanović.

euroleague.net

Šampion ABA lige je na krilima Bobana Marjanovića napravio prednost na startu, gosrostasni centar je bio nerešiva enigma za goste iz predgrađa Beograda, brzo je došao do dvocifrenog broja poena, ali čim je izašao iz igre meč se vraća u egal i na poluvreme se otišlo pri nerešenom rezultatu - 37:37.

Takvo stanje stvari je izazvalo da Radonjićevi puleni odigraju angažovanije u trećem kvartalu, crveno-beli ovaj period dobijaju ubeldjivo i u poslednjih deset minuta sigurno privode posao kraju za konačnih 81:69 i petu uzastopnu pobedu u KLS.

Pomenuti Boban Marjanović je bio najefikasniji u pobeničkom timu sa 23 poena, uz to je uhvatio i 14 lopti pod obručima i sa 40 indeksinih poena zaslužio epitet igrača utakmice, a vrlo verovatno i 5. kola Košarkaške lige Srbije.

Do dvocifrenog učinka u finišu utakmice stigli su i Čarls Dženkins (16 pts) i Nikola Kalinić (12 pts). Treba pomenuti i solidnu rolu kapitena Luke Mitrovića koji je bio blizu dabl-dabl učinka (7 pts, 9 sk).

Najraspoloženiji za igru u FMP-u bili su Gudurić sa 15, bivši plej Zvezde Filip Čović sa 12 i Davidovac sa 11 poena.

Nakon pet odigranih kola Crvena zvezda Telekom ima maksimalan učinak, dok FMP Železnik ima skor od dve pobede i tri poraza.