nedelja 29.10.2017.
17:00

Ubedljiva pobeda ekipe Željka Obradovića u najvećem turskom derbiju uz sjajnu rolu Marka Gudurića.

Epa/Sedat Suna

Košarkaši Fenerbahčea upisali su treću prvenstvenu pobedu, pošto su slavili su kao gosti protiv Galatarsaraja rezultatom 83:62 u četvrtom kolu turskog prvenstva.

Aktuelni šampion Evrope i Turske je od strata namenuo svoj ritam, posle prvih deset minuta imao devet poena prednosti, u drugoj četvrtini ona je postala dvocifrena, a treći kvartal Žocovi puleni dobijaju sa ubedljivih 20:9 i tu je priča bila gotova.

Reprezentativac Srbije Marko Gudurić je bio igrač utakmice sa učinkom od 18 poena, šest skokova i dve asistencije i ovo je njegova najbolja partija u dresu Fenera od kako je prešao u redove turskog velikana iz Crvene zvezde.