Imamo i drugog finalistu Superlige, Zvezda saznala ime protivnika u borbi za titulu!

nedelja 03.06.2018.
19:50

Prvo poluvreme potpuno neizvesno, u drugom igra ''mačke i miša''...

Sportske.net/Pavle Knežević

Utakmicom u Železniku, večeras je okončana polufinalna serija plej-ofa Superlige.

U majstorici drugog polufinala, FMP je na svom terenu savladao ekipu čačanskog Borca rezultatom 77-56.

Posle prvog poluvremena nije izgledalo da će pobeda ''Pantera'' biti ovako ubedljiva, s obzirom da se u treću četvrtfinu ušlo sa samo tri poena razlike u korist domaćih - 44:41.

Ali, u drugom poluvremenu usledila je dominacija domaćeg tima koji je zaigrao mnogo bolje u odbrani, pa su tako Čačani u trećem kvartalu postigli samo devet, a u četvrtom čitavih šest minuta nisu uspeli nijednom da poentiraju!

Za to vreme, FMP je uvećavao razliku, u poslednja četiri minuta igre je ušao sa ''plus 20'' u svoju korist i na kraju bez problema tavršio posao.

Prema tome, ove sezone imaćemo reprizu finala iz prošle - Crvena zvezda mts i FMP će se boriti za šampionsku titulu, a narednih dana videćemo da li će i konačan epilog finala biti isti, s obzirom da je Zvezda prošle godine ubedljivo slavila.

Za večerašnji trijumf FMP-a najzaslužniji je snažni centar Majkl Odžo sa 22 poena i osam skokova, uz samo jedan promašaj iz igre (8-9), a pratio ga je Stefan Pot sa 14 poena i devet skokova.

Kod gostiju Predrag Prlja sa 10 poena nešto bolji od ostalih.

Finalna serija počinje u četvrtak, a igra se na tri dobijene utakmice.