Kad se Partizan razgoropadi - Venecija zbrisana sa parketa!

utorak 06.10.2020.
22:29

Ekipa Partizana fantastičnom igrom u drugom poluvremenu uspela da dođe do prve pobede u sezoni.

Dragana Stjepanovic/Starsportphoto ©

Nakon dva početna poraza u sezoni od Huventuda i iznenađujuće od Borca iz Čačka, danas je u Hali sportova "Ranko Žeravica" savladana ekipa Venecije koju mnogi predstavljaju kao jednog od favorita za osvajanje Evrokupa.

Partizan je sjajnom igrom u trećoj četvrtini i generalno u drugom poluvremenu slavio sa 95:73.

Prvo poluvreme nije bilo najsjajnije. Ekipa Vlada Šćepanovića je igrala solidno prvu četvrtinu, uglavnom je napade završavao Ognjen Jaramaz, a odličan je bio i Kodi Miler-Mekintajer koji je dirigovao napadom crno-belih.

Ipak, gosti su nametali svoj ritam, pa su nakon svojih serija vodili i sa maksimalnih +5 u drugoj četvrtini.

Partizan je preko pomenute dvojice uspevao da smanji zaostatak, ne i da preokrene.

Ni na samom početku drugog poluvremena nismo mogli da zamislimo bolju igru Partizana, ali je sve pokrenuto nakon poena Nemanje Gordića kada su crno-beli poveli sa 48:47. Usledila je trojka Jaramaza, Rašon Tomas je proigrao kao Lebron, postigao je 14 poena za kratko vreme, a Miler-Mekintajer je svojim poenima doneo Partizanu neverovatnih 17 poena razlike.

Trojka Pejdža na startu poslednje deonice je verovatno značila i krah Venecije, bilo je tada plus 20, a prednost je nastavila da raste i nakon toga.

Gosti su postigli svega 4 poena za prvih sedam minuta poslednjeg kvartala, Ćerela je prekinuo sve trojkom na 3 minuta do kraja utakmice.

Pokušali su košarkaši Partizana i da pređu 100 poena do kraja utakmice, ali nije im pošlo za rukom.

Svakako, veliko zadovoljstvo nakon dva poraza na startu sezone, već sada se lakše diše.

Rašon Tomas pravi junak današnjeg duela, odigrao je fantastično drugo poluvreme, postigao ukupno 22 poena. Miler-Mekintajer 18 poena, 4 skoka i 6 asistencija, imao je i 3 ukradene lopte. Jaramaz je imao 17 poena. Mičel Vat jedini raspoložen kod gostiju sa 16 poena.