Kad Top 8 postane java
Novo kolo u Evroligi je pred nama.
Povezane vesti
Košarkaše Crvene zvezde u četvrtak očekuje meč 15. kola Evrolige protiv Olimpijakosa u dvorani „Mira i prijateljstva“.
Novi bratski okršaj dva kluba, ali na terenu sigurno neće pružati ruke jedni drugima. I jedni i drugi su okončali svoje serije pobeda u prošlom kolu: Crvena zvezda od šest, a Olimpijakos od dve. Tim Duška Ivanovića je ponovo bio blizu da slavi, ali Armani je ipak bio uspešniji od njih u „Pioniru“ nanevši tako crnogorskom stručnjaku prvi poraz od dolaska na Mali Kalemengdan.
Odgovor? Monstruoznih „+34“ protiv Mege u AdmiralBet ABA ligi, s tim što je Ivanović dozirao minutažu najboljim igračima, pre svega Nemanji Nedoviću i dao šansu momcima poput Dalibora Ilića, Nikole Topića i Miroslava Raduljice. I tu je Crvena zvezda prikazala odrđene amplitude, ali opet je odigrala izuzetno poslednjih 10, 15 minuta i došla do novog trijumfa. Olimpijakos je, pak, imao slobodan vikend, te će dosta sveži dočekati svog protivnika što je već u startu prednost. Osim toga, ne treba posebno isticati kakvu ekipu ima Jorogs Barcokas i koje namere imaju ove sezone. Definitivno, Olimpijakos predstavlja jednog od pretendenata za trofej Evrolige nakon što su prošle sezone završili kao četvrtoplasirani na fajnal-foru u Beogradu.
Imaju nikada boljeg Sašu Vezenkova koji, ako ovako nastavi, uzeće MVP titulu kao od šale. Izvanredno oseća igru, koš napada perfektno, odličan je u šutu spolja, defanzivni skok je takođe izvanredan... Nema sumnje, Saša Vezenkov je ove sezone izrastao u ultimativnog košarkaša zrelog da se okuša u NBA, pa, šta bude... Prosečno postiže 19.6 poena u Evroligi ove sezone, uspešnost kod šuta za tri mu je jednak Markusu Hauardu iz Baskonije (45.9 odsto) čime su na čelu takmičenja u tom segmentu. Iz svih oružja puca i Zvezdina odbrana moraće da bude perfektno sinhronizovana ukoliko žele da umanje njegov doprinos na utakmici.
No, ima i Zvezda čime da se diči. Prema statistici, Luka Vildoza je 20. najbolji igrač Evrolige do sada, a pritom je odigrao samo osam utakmica, spram 14 Sašinih. Argentinac se odlično uklopio i u sistem rada Duška Ivanovića kojeg ionako dobro poznaje, u sam tim, grad, navijače, mentalitet... Zajedno sa Nemanjom Nedovićem izuzetno funkcioniše i neće biti lako Olimpijakosu da zaustavi taj tandem. Osloniće se Zvezda na svoje spoljne pozicije, jer će teško braniti reket od Vezenkova, Bola, Bolomboja... Zvezda će spolje izgledati još bolje kada se u roster uključi Fakundo Kampaco i samim tim događa se nešto do skora nezamislivo – srpski i regionalni šampion postaje ozbiljan kandidat za Top8, a zašto ne i za nešto više.
Teško je verovati da će Kampaco zaigrati već protiv Olimpijakosa, ali kada bude u timu, ekipa će izgledati baš moćno. Crvena zvezda bi se eventualnom pobedom ubacila među osam najboljih timova, ako ih posluže i ostali rezultati, a ujedno bi to bio i treći vezani trijumf srpskog tima nad Olijem u Evroligi. Nešto što daje dozu optimizma Ivanovićevim momcima, s tim što tradicija u košarci ne igra baš preveliku ulogu imajući u vidu česte promene rostera.
Može li Zvezda da puca na osvajanje Evrolige? Kvota u AdmiralBet je čak 60!
0 Komentara