Kakva drama u Atini! Sjajni Nedović, ali uzalud - Realu pobeda posle dva produžetka!

22:41

Atinjani nisu uspeli da pobegnu sa začelja tabele.

EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU

Poslednji večerašnji susret u okviru 14. kola Evrolige bio je i najuzbudljiviji!

Panatinaikos je dočekao ekipu Reala sa željom da popravi skromni učinak u prethodnih trinaest kola, ali i pored sjajne partije našeg Nemanje Nedovića, Madriđani su slavili posle dva produžetka sa 97:93 (68:68 posle regularnog toka meča).

Posle ravnopravnog prvog poluvremena, Real je u trećem kvartalu uspeo da stekne osetniju prednost, ali se domaćin vratio u poslednjoj deonici i poenima Nemanje Nedovića sa linije penala poveo sa 68:66, ali je Serhio Ljulj svojim poenima doneo Realu produžetak.

Dramatična borba potrajala je još ne samo pet, nego čitavih deset minuta, igrala su se dva produžetka, a posle prave igre nerava na kraju je meč u korist gostiju prelomio Alberto Abalde poenima sa linije penala za konačnih 97:93.

Nemanja Nedović je sa 27 poena bio najefikasniji akter meča, ali Real je imao sjajnog Tavaresa sa 20 poena i 14 skokova, dok se Abalde zaustavio na 19 poena.

Panatinaikos sada ima devet poraza, Realu je ovo deveti trijumf.