četvrtak 14.01.2021.
20:19

Ruski tim neprepoznatljiv ove sezone.

EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Košarkaši Anadolu Efesa stigli su do treće uzastopne pobede u Evroligi pošto su na svom terenu slavili ubedljivu pobedu protiv poslednjeplasiranog Himkija 99:60.

Iako bi se po rezultatu dalo pretpostaviti da se neko od izabranika Ergina Atamana istakao, to u meču 20. kola nije bio slučaj.

Efes je od starta meča nametnuo ritam, a pred kraj prve četvrtine stigli su i do dvocifrene prednosti.

Gosti iz Rusije se nisu predavali pa su u drugu četvrtinu ušli sa "samo" minus sedam nakon trojke Evgenija Voronova.

Druga četvrtina je protekla u promeni ritma. Himki je istopio razliku gostiju na minus jedan trojkom Erika Mekaluma, a onda je minut pre poluvremena Efes zahvaljujući velikoj seriji otišao na odmor sa čak plus 16.

U trećoj četvrtini je sve bilo rešeno, a Efes je u jednom trenutku stigao i do neverovatnih plus 30.

Pravo poniženje usledilo je u završnoj deonici kada je Rodrig Bobua sa slobodnih bacanja doneo Efesu neverovatnih plus 41.

Meč se završio sa 39 poena viška za domaćini tim nakon što je Džordan Miki oba puta bio siguran sa penala.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Sanli sa 19 poena, Larkin je imao jedan manje, a po 12 su ubacili Tunčer i Danston.

Srpski reprezentativac Vasilije Micić meč je završio sa osam poena uz šest asistencija i dva skoka.

U redovima Himkija istakao se Miki sa 14 poena, dok je Šved imao jedan manje.

Efes je ovom pobedom stigao do osmog mesta, koje vodi u narednu fazu takmičenja, dok je Himki posle 20 kola ostao na samo dve pobede i ubedljivo je najlošiji tim u ligi.