Katastrofalnom Milanu trebalo skoro pola sata da prebaci 30, kad treba Efes je onaj pravi

utorak 19.04.2022.
21:00

Šampion znatno bolji za "mini-brejk".

EPA-EFE/DANIEL DAL ZENNARO ↑ collapse

Košarkaši Anadolu Efesa savladali su Armani u "Mediolanum forumu" sa 48:64 u prvoj utakmici serije plej-ofa Evrolige.

Jedna od najlošijih partija Milana u ofanzivi odigrana je baš pred njihovim navijačima. Očajno šutersko veče u svim parametrima, za setu u ispunjenom "Forumu" i zaostatak posle prvog duela.

Bila je ovo utakmica s malim brojem poena koju je u tom ritmu uspešno kontrolisao Efes. Šejn Larkin je imao zavidnu ulogu, mimo poenterske. U pojedinim momentima se bacao za loptu, a isto tako oduševljavao čak i protivničke navijače piruetama pred košem rivala.

Armani nije mogao da premaši 30 poena sve do 27. minuta susreta, što jasno svedoči o njihovoj napadačkoj nemoći, a potom dolazimo i do brojki. Svega 50 odsto uspešnosti sa penala, trojke 28 odsto, za dva katastrofalnih 36...

Vasa Micić je imao nešto sporiji start duela nakon povratka od povrede, ali je sakupio skoro pola sata i 16 poena, uz sedam skokova. I Larkin je bio sjajan sa identičnim učinkom u poenterskom smislu. U Armaniju je samo Meli bio dvocifren i to jedva sa 10 poena.