Kinezi imaju ideju, može li ovako i ABA liga?

Autor: Ivan Cvetković
nedelja 19.04.2020.
13:19
Izvor: Sportske.net

Predlog se već razmatra.

aba-liga.com/Igokea/Nenad Vuruna
aba-liga.com/Igokea/Nenad Vuruna

Povezane vesti

Najveća opasnost od koronavirusa u Kini je prošla, sada se razmatraju rešenja za nastavak sportskih takmičenja.

Košarkaška liga Kine CBA je došla na ideju da sezonu nastavi bez stranaca koji su se već vratili svojim zemljama.

To je predlog generalnog menadžera Lijaoninga, te ostaje da se vidi kako će na to reagovati čelnici kineske košarke, prenosi Sportando.

Sezona je prekinuta 24. januara, nedavno su se pojavile indicije da se nastavak očekuje tek u julu.

Uzevši u obzir da su mnogi stranci napustili i klubove u ABA ligi kada je krenula pandemija, možda bismo ovakav model mogli da vidimo i na Jadranu.
Bonus

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke

Komentari

6 Komentara

Ili komentariši kao gost:
avatar
Magija to smo mi
Sunday, 19.04.2020
19:54

Slažem se da stranci ne treba da igraju ali isto tako i oni bivši domaći igrači Partizana koji se u drugim klubovima smatraju strancima da se vrate u Partizan...

avatar
nenadnenad1234
Sunday, 19.04.2020
15:28

1.Jel ce se prekrsiti statut ABA lige i neregularno promeniti sistem takmicenja u sred sezone.
2.Jel ce se prekrsiti statut ABA lige i naknadno dozvoliti kupovina i registracija novih igraca i ako je krajnji rok za to istekao
3.Jel ce inostrani igraci sa "domacim" pasosem (Panter, Dzenkins, Pejdz, Nidam,..) imati pravo igranja ako se donese to pravilo?
...

avatar
⭐♦ povratka kralja
Sunday, 19.04.2020
13:29

Nikako. Titule ABA lige, NBA lige, prvenstva Nikaragve i Barbude treba da budu dodeljene ekipi partizana, koja to zasluzuje. Budimo ljudi !

avatar
nenadnenad1234
Sunday, 19.04.2020
15:25

Slazem se ko vi sto ste '99 otisli u EL, a prvenstvo nije zavrseno. Ili i tu pokusavate da menjate istoriju?
Cuveni istoricari, cuveni ljubitelji Sarape i Politike.

avatar
⭐♦ povratka kralja
Sunday, 19.04.2020
23:43

Pusti ti istoricare. Daj iskopajte tamo Daloa dokaza Darvinove teorije i Koprivicu, jedino oni nisu kukali o tome koliko je pravedno dati partizaiju titulu.