Klipersi odlični, prošli i kroz Njujork!

nedelja 31.01.2021.
21:27

Niksi su parirali veći deo utakmice, ali kada je bilo najpotrebnije, "Kandža" i ostatak tima su bili odlični.

EPA-EFE/ETIENNE LAURENT

Ekipa Los Anđeles Klipersa je stigla do nove pobede u ovom NBA šampionatu, danas su savladali Nikse u Njujorku sa 129:115.

Domaći su vodili tokom većeg dela prvog poluvremena, ali su gosti predvođeni Kavajom Lenardom uspeli da preokrenu rezultat u trećoj deonici.

Došli su i do dvocifrene prednosti u trećoj četvrtini, a onda u četvrtoj priveli meč kraju.

Šut za tri poena je bio na veoma visokom nivou kod Klipersa, ubacili su čak 16 od 37, recimo i da je to na kraju odlučilo pobednika.

Kavaj Lenard najbolji na terenusa 28 poena, Džekson ga je pratio sa 18. Kod poraženih Rendl 27 poena i 11 skokova.