Klipersi u plej-of modu, Kavsi deklasirani u "Gradu anđela"

subota 30.03.2019.
23:03

Ekipa Doka Riversa nastavlja sa dobrim partijama, iako su i zvanično obezbedili plasman u doigravanje.

Beta/AP Photo/Kelvin Kuo

LA Klipersi su pred svojim navijačima u "Stejpls centru" slavili protiv Klivlend Kavalirsa rezultatom 132:108.

Držali su se gosti iz Ohaja u prvoj deonici, koja je završena 29:29, ali je razlika u kvalitetu isplivala na površinu u drugom kvartalu.

Drugu četvrtinu Klipsi dobijaju sa 36:23, pa na odmor odlaze sa 13 poena prednosti.

Uvećali su prednost domaći košarkaši u prvoj polovini treće deonice, ali je finiš kvartala pripao gostima, koji uspevaju da spuste zaostatak na 10 poena.

Ipak, nisu mogli više od toga, na kratko su deficit spustili na jednocifren poena u poslednjoj četvrtini, ali to je bilo sve, Klipersi su dodali gas i na kraju upisali ubedljiv trijumf.

View this post on Instagram

⛽️ ALL GAS, NO BRAKES. #HeartOfLADay

A post shared by LA Clippers (@laclippers) on

🚨 MONSTA BINGO 🚨 #HeartOfLADay

Istakao se Montrezl Harel sa 23 poena, pola koša manje dodao je ruki Gildžus-Aleksender, po 18 poena ubacili su Lu Vilijams i Džamajkal Grin, dok su po 13 dodali Šamet i Geret Templ.

U ekipi iz Ohaja 26 poena Klarksona, 21 je ubacio Kolin Sekston, koji je u sjajnoj formi, 19 je dodao Džedi Osman, dok je dabl-dabl sa po 10 poena i skokova upisao Tristan Tompson.

Klipersi su već obezbedili plasman u doigravanje, trenutno su šesti sa skorom 46-31, Klivlend pretposlednji na Istoku sa 19 pobeda i 58 poraza.