KLS - Kragujevac ponovo u znaku košarke, Beovuk odneo bodove

petak 20.10.2017.
22:48

U prvoj utakmici drugog kola KLS, ekipa Beovuka 72 kao gost je u Kragujevcu savladala Radnički, koji je večeras imao premijeru pred svojim navijačima u ovom rangu takmičenja.

Sportske.net/Darko Mitrović

Bio je to susret dve ekipe koje su porazima započele novu sezonu, a do prvog trijumfa stigao je Beovuk koji je u pravoj košarkaškoj atmosferi pred oko 500 gledalaca u kragujevačkom ''Jezeru'' savladao domaći tim Radničkog sa 86:75.

Predvođeni raspoloženiim Matijaševićem, gosti su bolje ušli u meč i posle prva tri minuta igre poveli sa 9:2. Poenima Vasojevića, Radnički prekida seriju Beovuka, ali samo nakratko. Gosti posle tačno pet minuta igre stižu do plus 10, bilo je 14:4 u njihovu korist.

Usledio je tajm-aut domaćih, a Lalović odmah zatim pogađa trojku za 14:7. U ekipi Beovuka priliku da zaigra u tim trenucima je dobio bivši košarkaš Partizana Nemanja Bezbradica i ubrzo njegovim poenima gosti stižu do 21:9.

Do kraja prve deonice gosti su zadržali prednost, pa se u drugih 10 minuta ušlo rezultatom 23:13 za Beovuk. Sličan razvoj događaja i u prvom delu druge četvrtine, a trojkom Pavlovica na četiri minuta pre kraja Radnicki najavljuje buđenje, 29:22.

Novom trojkom Filipa Lalovića, Radnicki smanjuje na 38:33, što je bio konačan rezultat poluvremena.

Treća četvrtina počela je u znaku Radničkog, koji posle tri minuta igre stiže do izjednačenja na 41:41.

Ipak, sledi odgovor gostiju, njihova serija 5:0, za 48:43. Lalović novom trojkom vraća nadu domaćima, ali ekipa Beovuka brzo stiže do plus 10, 57:47, u 27. minutu meča.

Radnički se ponovo vraća u finišu trećeg kvartala, 59:53, a u poslednjih deset minuta uslo se vođstvom gostiju 63:55.

Kako se bližio finiš meča, Bezbradica je bio sve zapaženiji, sredinom poslednje četvrtine vezao je pet poena za 75:58 i tada je praktično postalo jasno da bodovi odlaze iz Kragujevca.

Bezbradica Beovuk

Do kraja, ekipa Beovuka je rutinski overila svoj prvi trijumf u novoj sezoni, za konačnih 86:75.

U pobedničkoj ekipio najefikasniji je bio Jagoš Matijašević sa 20 poena, Bezbradica ga je pratio sa 16, a Petrić se zaustavio na 15.

Radnički su predvodili Strahinja Jovanović i Filip Lalović (trojke 4/5) sa po 18 postignutih poena.

U sledećem kolu Radnički gostuje Dunavu, a Beovuk će na svom trenu odmeriti snage sa Dinamikom.