Košarkaši Barse digli glave posle debakla u 'El Klasiku'

Autor: Boban Filipović
nedelja 20.11.2016.
14:52

Nakon veoma bolnog i ubedljivog poraza od Reala u Evroligi, Barselona je danas u okviru ACB lige rutinski dobila Estudijantes.

twitter.com/FCBbasket

Katalonci su savladali madriske 'Studente' u svojoj 'Blaugrani' rezultatom 92:80, mada je pobeda Barcokasovog tima mogla da bude znatno ubeldjivija da nije došlo do opuštanja u poslednjoj četvrtini u kojoj su gosti ubacili čak 31 poen.

Erikson je bio najefikasniji u pobedničkom sastavu sa 18 poena, Ante Tomić je postigao 17 uz 8 skokova, a dvocifreni su bili još Vezenkov i Oleson sa po 12 poena.

Stefan Peno za nešto manje od pet minuta u igri nije stigao da se upiše u strelce, promašio je jedaan šut van linnije 6.75, a u snjegovim statističkim kolonama stoje samo 2 defanzivna skoka.

U poraženom sastavu najbolji je bio Džekson sa 25 poena.

U istom terminu Bilbao je na svom terenu bio bolji od Manrese (91:76), uz skoman doprinos našeg  Dejana Todorovića (2 pts, 2 sk), dok su u poraženom sastavu prošlosezoneke vedete Partizana Petar Aranitović i Aleksandar Cvetković bili sasvim solidni. Aranitović je ubacio 9 poena, imao tri asistencije i 1 skok za 23 i po minuta na parketu, dok je Cvetković ubacio 8 poena i zabeležio jednu asistenciju za 18 minuta.

Mursija je u gostima razbila Betis (77:103), čak šestorica u pobedničkom timu su imala dvocifren košgeterski učinak, na drugoj strani naš Nikola Radičević samo 2 poena, uz isto toliko skokova i asistencija za 15 minuta u igri.

Tenerife je nakon katarstrofe protiv Reala u Madridu u prošlom kolu iskalio bes na Fuenlabradi i deklasirao je pred svojim navijačima sa čak 46 poena razlike (96:50). Ivan Paunić je bio jedini dvocifren kod unakaženih gostiju sa 12 poena.

Bivši košarkaš Crvene zvezde i Partizana, Luka Bogdanović je sinoć bio najefikasniji (16 pts) u pobedi svog Huventuda nad Valdensijom (86:84) u Badaloni. Andora je sinoć bila bolja od Obradorija (91:87).