Kulminacija drame u Italiji, 3:3! Sjajni Virtus izborio majstoricu!

sreda 21.06.2023.
22:24

Odlična partija ekipe iz Bolonje.

Još nije završeno takmičenje u šampionatu Italije!

Večeras je u ''Segafredo Areni'' u Bolonji domaći Virtus ubedljivo savladao ekipu Armanija sa 85:66 i tako u finalnoj seriji plej-ofa izjednačio na 3:3 u pobedama!

Prema tome, majstorica će odlučiti šampiona, a taj sedmi meč biće odigran u petak u Milanu.

Armani je bolje odigrao prvu četvrtinu, pogotovo u napadu i dobio je sa 27:23, ali je Virtus uzvratio već u drugoj i na poluvreme odneo šest poena prednosti - 49:43.

Ostatak meča je u potpunosti pripao Virtusu koji je sve vreme održavao vođstvo, i ne samo to, nego je u poslednjem kvartalu stigao i do 20 poena prednosti.

Belineli sa 14, kao i Kordinije i Heket sa po 13 poena bili su najefikasniji u Virtusu, a naš Miloš Teodosić je meč završio sa 4 poena, po dva skoka i asistencije.