22:34

Sjajne partija Teodosića i Markovića u novoj pobedi ekipe iz Bolonje.

screenshot - twitter.com/Virtusbo

Puleni Aleksandra Đorđevića slavili su na gostovanju u Breši rezultatom 80:82.

Tesan meč, gostima je pripao prvi kvartal sa 20:19, da bi do poluvremena Breša stigla do preokreta (41:40).

Uspeli su domaći košarkaši da zadrže prednost i nakon trećeg kvartala, imali su višak od tri poena pred poslednjih 10 minuta.

Preokrenuo je Virtus, da bi ključne poene na 30 sekundi do kraja postigao sjajni Miloš Teodosić.

Srpski košarkaš je ubacio trojku pri rezultatu 79:77 u korist Virtusa i tako doneo veliku prednost Đorđevićevoj ekipi na pola minuta do kraja.

Teodosić je bio ubedljivo najbolji pojedinac pobedničkog sastava, meč je završio sa 25 poena i tri asistencije, pratio ga je odlični Stefan Marković sa 17 poena i tri asistencije.

Gembl je ubacio 12 poena, odličan i Hanter sa 11 poena i 10 skokova, dok je 11 poena dodao i Riči.

U poraženom sastavu odličan Abas sa 18 poena i 12 skokova, pratili su ga Lendsom sa 14 poena, Horton sa 13, dok je 10 dodao Saketi.

Virtus je tako nastavio da beleži sjajne rezultate pod palicom Saleta Đorđevića ove sezone, imaju 6-0 u Italiji i prvi su na tabeli Serije A.