subota 02.04.2022.
22:45

Sjajna igra Zeka Ledeja u drugom poluvremenu.

Starsport-Pedja Milosavljevic

U okviru 25. kola AdmiralBet ABA lige ekipa Partizana je zabeležila novu pobedu, savladan je Mornar iz Bara rezultatom 95:83.

Crno-beli su veoma brzo poveli sa 7:0, ali su i pored toga promašili nekoliko šuteva, da bi se Mornar pokrenuo tek u trećem minutu utakmice. Dominirao je Partizan u reketu, pa je ubrzo viđena i dvocifrena prednost, stekao se utisak da je moglo biti i ubedljivije na kraju prve četvrtine koju je Partizan dobio sa 23:11.

Trojku je pogodio i Tristan Vukčević početkom druge četvrtine, ali je i Mornar zaigrao bolje.

Posebno je to bio slučaj posle tajm-auta na kojem je vikao na svoje izabranike, smatrao je da njegovi puleni igraju "divlju košarku".

Ipak, sve je to bilo kratkog daha, Partizan je vratio ogromnu prednost, čak je i uvećao do poluvremena.

Barani se nisu dali.

Tvrd su orah bili Partizanovi protivnici u nastavku, Obradović je bio besan na svoje igrače jer su gosti stigli na samo minus od šest poena, ali je Partizan uspeo da se vrati na dvocifren plus. Madar, Zagorac i Panter su doveli Partizan ponovo na plus 9, a jedan od ključnih detalja sa utakmice jeste bacanje Ledeja u publiku zbog lopte, potom je zakucao za opšte ludilo na tribinama.

Na kraju treće je ponovo bila dvocifrena prednost, a Mornar je pokušavao trojkama da stigne prednost ekipa Željka Obradovića.

Ipak, Ledej je bio fantastičan, Partizan je odbio sve napade i na kraju je zasluženo slavio novu pobedu.

Ledej je imao 24 poena, dodao je 5 skokova i 5 asistencije, Panter je dodao 16 poena. Smailagić 14 poena, 8 skokova.

Kod gostiju Mihailović 25, Živanović 13.