petak 25.01.2019.
20:31

Slavlje Bajerna i Darušafake u prvim utakmicama današnjeg dana Evrolige.

Epa/Lukas Barth-Tuttas

U okviru 20. kola Evrolige ekipa Bajerna je stigla do 10. pobede u sezoni pošto je na gostovanju savladala Himki rezultatom 60:71.

Bajern je impresivno igrao odbranu u drugoj, trećoj i četvrtoj četvrtini, računajući samo te tri četvrtine primili su ukupno 32 poena, samo 4 više od prve četvrtine.

Fantastičan je danas bio Vladimir Lučić koji je postigao 15 poena, imao 4 skoka i 2 asistencije. Derik Vilijams je postigao 20 poena, Jović je za 9 minuta imao 2 skoka i 1 asistenciju. Dangubić je imao 1 poen za 18 minuta.

Kod domaćina Malkom Tomas je imao 13 poena, a Džordan Miki je dodao isto toliko.

Darušafaka je stigla do ukupno treće pobede u 20 utakmica ove sezone u Evroligi, slavila je protiv Baskonije sa 80:75, Toni Daglas je upisao 21 poen, Majkl Erik je upisao 18. U dresu Baskonije najbolji Met Džening sa 18 poena.