sreda 25.04.2018.
20:49

Košarkaši madridskog Reala slavili su na svom parketu protiv grčkog šampiona i poveli u seriji.

EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Izabranici Pabla Lasa slavili su u "Vizink centru" u Madridu protiv Panatinaikosa rezultatom 81-74, pa tako vode sa 2:1 u seriji.

Tesno je bilo tokom čitavog susreta, prvi kvartal kao da se nije ni igrao, kako je nakon 10 minuta bilo 17-17.

Real uspeva da dođe do suficita u drugom kvartalu, pa na odmor odlaze sa šest poena viška.

U trećem kvartalu PAO uspeva da priđe rivalu, pa se u poslednjih 10 minuta ušlo sa četiri poena prednosti u korist domaćina.

Proradio je i Serhio Ljulj u poslednjoj deonici, vezao je osam poena, uz dve lude trojke, sredinom odlučujućeg kvartala i odveo Real na sedam poena viška.

Ipak, PAO se nije predavao, vezali su sedam poena, nakon trojke Majka Džejmsa na 2:17 do kraja bilo je 70-70.

Usledila je serija slobodnih bacanja na obe strane, a onda je stvari u svoje ruke uzeo Džejsi Kerol. Na 50 sekundi do kraja pogađa trojku uz faul, pogodio je i dodatno bacanje i odveo Real na +5. PAO maši u narednom napadu, Rejes dobija dva penala i na pola minuta do kraja odvodi Real na sedam poena prednosti.

Sve je bilo jasno nakon toga, Džejms je promašio brzu trojku na narednoj strani, Ljulj je otišao na liniju penala na 14 sekundi do kraja, promašio je oba, ali je Rejes uhvatio ofanzivni skok, pa je i poslednja nada "Zelenih" utihnula.

Real je slavio pred oko 11 hiljada ljudi u svojoj dvorani, preokrenuli su rezultat u seriji i u četvrtoj utakmici, koja se takođe igra u Madridu, će imati šansu da se domognu plasmana na F4, koji se ove godine održava u Beogradu.

Jedini dvocifren u pobedničkom sastavu Džejsi Kerol sa 17 poena, Dončić ga je pratio sa sedam poena, 10 skokova i tri asistencije, devet poena Rudija Fernandeza, po osam su upisali Tejlor, Ljulj, Ajon i Rendolf.

U redovima Panatinaikosa 26 poena Kalatesa, 15 Gista, 14 Majka Džejmsa.