Meč za zaborav - Partizan ponovo slavio u triler završnici!

utorak 01.11.2016.
19:43

Vicešampion Srbije upisao je drugu pobedu u FIBA Ligi šampiona i tako prekinuo mini seriju od dva vezana poraza, ali će duel sa Zelenom Gorom brzo pasti u zaborav.

Beta/BranislavBožić/Mo

Košarkaši Partizana odigrali su još jednu neizvesnu završnicu u novoj sezoni, ali su posle poraza od Bešiktaša i Budućnosti večeras uspeli da savladaju Zelenu Goru u okviru trećeg kola FIBA Lige šampiona.

Najtrofejniji košarkaški klub u Srbiji savladao je poljskog šampiona rezultatom 58:56 (17:17, 18:15, 6:13, 16:11) pa posle tri odigrane utakmice ima skor 2-1 u Grupi E novoformiranog FIBA takmičenja.

Prva evropska utakmica koju su košarkaši Partizana odigrali na domaćem terenu posle gotovo dve godine brzo će pasti u zaborav jer se radilo o meču izuzetno lošeg kvaliteta.

Partizanu se u meču sa Zelenom Gorom ponovio scenario sa prethodnih mečeva na kojima je Vilijam Hečer podbacio, a to je rezultiralo jako lošim poenterskim učinkom crno-belih.

Beogradski sastav otvorio je utakmicu jednim pogotkom iz igre posle deset pokušaja, a ništa bolje izdanje nisu prikazali ni gosti koji nisu mogli da pogode za dva poena pa su rezultatski priključak održavali trojkama.

Najveća prednost crno-belih u prvom poluvremenu iznosila je osam poena (35:27) ali su igrači Zelene Gore u završnici drugog kvartala napravili seriju 5:0 i smanjili zaostatak na tri poena razlike.

Nastavak utakmice doneo je najčudnije poluvreme koje je "Pionir" video u skorije vreme pa je na tri minuta pre kraja na semaforu pisalo 48:48!

Dovoljno je reći da su domaći u trećoj četvrtini postigli 6 poena, a da je Zelena Gora na prve poene u poslednjoj četvrtini čekala punih pet i po minuta.

Teško je objasniti šta se sve događalo na parketu tokom večerašnjeg meča ali je opšti utisak takav da se radilo od jednoj od najnekvalitetnijih utakmica u "Pioniru" tokom poslednjih nekoliko godina.

Pobedonosne poene za Partizan postigao je Novica Veličković iz reketa, nakon asistencije Branislava Ratkovice, dok je Zelena Gora poslednji napad protraćila tako što je Florens nagazio aut liniju što je najbolja slika večerašnje partije dva tima.

Najefikasniji pojedinac u redovima domaće ekipe, jedini sa dvocifrenim poenterskim učinkom, bio je Novica Veličković (15 pts, 7 sk), dok je na drugoj strani Džejms Florens ubacio 16 poena.

Narednu utakmicu u FIBA Ligi šampiona Partizan igra 9. novembra protiv Solnoka, ali će pre toga morati da se suprotstavi Crvenoj zvezdi mts u okviru 8. kola ABA lige.