21:15

Dvanaesto kolo Superlige Srbije obeležile su ubedljive pobede favorita, a najubedljiviji je večeras bio valjevski Metalac.

BETAPHOTO/IGOR KUPLJENIK/EV

Podsetimo, prethodno je Crvena zvezda Telekom sa 14 poena razlike savladala FMP u Železniku, Partizan je sa ''plus 28'' ispratio ekipu Vojvodina Srbijagasa, a Mega Leks je sinoć u Nišu deklasirala Konstantin sa 27 poena razlike.

Ali, najdominantniji u ovom kolu je bio Metalac iz Valjeva, koji je večeras kao gost preslišao poslednjeplasiranu ekipu Tamiša sa čak 39 poena razlike - 51:90!

Tokom rvog poluvremena, domaći tim je donekle i uspevao da parira favoritu, ali pogotovo u trećoj četvrtini, Metalac je zaigrao mnogo bolje i samo u tom periodu igre stekao 19 poena razlike.

Pobedničku ekipu predvodio je Malešević sa 20 poena, a pratio ga je Kutlešić sa 17.

Najefikasniji u ekipi Tamiša bili su Simić i Ivanović sa po 12 poena.

Ovom pobedom Metalac se učvrstio na trećem mestu, sa učinkom od sedam pobeda i pet poraza, a Tamiš je ostao prikovan za nop tabele, sa jednom pobedom i 11 poraza.