nedelja 21.11.2021.
18:53

Srbin pogađao trojke.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Košarkaši Anadolu Efesa stigli su do četvrte uzastopne pobede u šampionatu Turske pošto su u 9. kolu nadigrali zahuktalu Darušafaku slaveći rezultatom 84:76.

Utakmicu je obeležio reprezentativac Srbije Vasilije Micić, koji je uz u poslednje vreme standardno dobrog Rodriga Bobuu predvodio domaći tim do sedme pobede u ligi.

Darušafaka je bolje počela utakmicu i već nakon prve četvrtine vodila sa 11 poena razlike, a već početkom druge četvrtine stigla i do maksimalnih plus 18.

Efes je pred odlazak na odmor pokazao znake života, ali je gost pauzu dočekao sa i dalje ubedljivih plus 13.

Prelomni momenat utakmice dogodio se u trećoj četvrtini kada je Efes stigao do preokreta, dok je u odlučujućih 10 minuta održavao prednost uz povremenu pretnju Darušafake.

Junak pobede bio je Micić sa 26 poena uz po četiri asistencije i isto toliko uhvaćenih loptu. Srbin je za nepunih pola sata na terenu ubacio šest trojki iz osam pokušaja, a za dva je imao samo jedan neiskorišćen šut.

Pratio ga je Bobua sa četiri poena manje, a sa 17 poena raspoložen je bio i Plajs.

U redovima poraženih, koji su prekinuli seriju od tri uzastopne pobede istakao se Troj Kopejn sa 15 poena.