"Morača" ispražnjena, nastavak meča u sredu

utorak 02.05.2017.
20:31

Peta utakmica finalne serije plej-ofa crnogorskog košarkaškog šampionata biće nastavljena u sredu uveče, odlučeno je nakon večerašnjeg prekida.

Screenshot/YouTube

Utakmica koja je trebalo da da odgovor na pitanje ko će biti šampion Crne Gore za sezonu 2016/2017 prekinuta je nakon prve četvrtine zbog bezbednosnih razloga.

Zbog navodne dojave o bombi u Sportskom centru Morača publika je morala da napusti tribine, a tokom večeri je odlučeno da se utakmica nastavi u sredu od 20 časova i 30 minuta.

Košarkaši Budućnosti imali su deset poena prednosti (24:14) nakon deset minuta igre, a sutra će se igrati preostale tri četvrtine.

Podgorički mediji prenose da je večerašnja dojava o podmetnutoj bombi bila jedanaesta u poslednjih mesec dana, ali da se prvi put dogodilo da na udaru bude jedan sportski objekat, odnosno sportska manifestacija.

Nakon četiri utakmice finalne serije rezultat je izjednačen (2:2) i pobednik sutrašnjeg meča poneće titulu prvaka Crne Gore.

Košarkaši Budućnosti bore se za jedanaestu titulu prvaka, dok Mornar cilja svoj prvi trofej.