Mundobasket - Pala hrabra Australija, nestvarni Albisi pogurao Francuze do bronze!

Autor: Ivan Cvetković
nedelja 15.09.2019.
11:42

"Trikolori" stigli do medalje u poslednjoj četvrtini vrlo tvrde utakmice i tako se osvetili za poraz u grupnoj fazi.

EPA-EFE/ROMAN PILIPEY

Košarkaši Francuske osvojili su treće mesto na Mundobasketu u Kini pošto su u Pekingu savladali Australiju rezultatom 67:59.

Od samog početka meča Australija je nametnula svoj ritam i vodila tokom čitave tri četvrtine u utakmici sa vrlo malo poena.

Mnogo faula i veliku borbu videli smo od prvog minuta, "kenguri" nisu ispuštali prednost tokm najvećeg dela meča.

Veoma raspoložen bio je Džo Ingls koji je sa 12 poena u prvom delu meča predvodio svoju selekciju, pa se na odmor otišlo sa vođstvom Australije 30:21.

Brzo su Australijanci stigli i do dvocifrene preednosti, u jednom trenutku u trećoj četvrtini i "plus 15", a onda su Francuzi dodali gas i uspeli da smanje prednost rivala na svega četiri poena pred poslednji period meča.

Ušla je Francuska u svoj ritam i povela prvi put na ovom susretu tek u četvrtoj četvrtini, razgoropadio se sjajni Albisi sa tri vezane trojke i odlepio svoj tim na "plus 7".

Pokušavala je Australija da se vrati u meč, međutim nade za "kengure" nije bilo, pa su "trikolori" stigli do bronzane medalje.