Ne može bez drame - Partizan izgubio dobijeno!

utorak 29.11.2016.
22:39

Košarkaši Partizana bili su na pragu četvrtog trijumfa u FIBA Ligi šampiona ali su posle produžetka ipak poraženi od Dinamo Sasarija u okviru 7. kola grupne faze takmičenja.

Beta/BranislavBožić/Mo

Vicešampion Srbije upisao je četvrti poraz u grupnoj fazi FIBA Lige šampiona, iako je na minut i po pre kraja utakmice sa Dinamo Sasarijem imao šest poena prednosti.

Partizan je posle produžetka izgubio od Dinamo Sasarija rezultatom 87:88 (19:23, 27:15, 17:22, 16:19, 8:9) i tako porazom kompletirao prvu rundu grupne faze takmičenja u FIBA Ligi šampiona.

Ekipa Aleksandra Džikića otvorila je večerašnji meč prilično loše, posebno u fazi odbrane što je rezultiralo velikim brojem poena gostujućeg tima, čak dvadeset za manje od sedam minuta igre.

Najveću prednost na večerašnjoj utakmici italijanski sastav je imao upravo u tim momentima (20:11) ali je Partizan lagano uhvatio priključak i potpuno preokrenuo rezultat na startu drugog kvartala.

Ključ preokreta ležao je u odluci trenera Aleksandra Džikića da na teren pošalje "rezervnu petorku" koja je predvođena Branislavom Ratkovicom napravila sjajan posao.

Crno-beli su nakon preokreta napravili seriju 12:0 i vrlo brzo stigli do maksimalnih +14 (44:30), dok je Dinamo Sasari zadržan na samo sedam poena tokom većeg dela drugog kvartala.

Tek u završnici druge četvrtine gosti stižu do dvocifrenog poenterskog učinka i to samo zahvaljujući Roku Stipčeviću koji je vezao dve trojke i tako "istopio" vođstvo Partizana.

Zahvaljujući poenima Mihajla Andrića crno-beli ipak odlaze na odmor sa solidnih +8 (46:38).

Na samom startu drugog poluvremena Uroš Luković "spušta rampu" pred obručem, a onda slede dve trojke kojima Partizan ponovo stiže do nešto osetnije prednosti.

Dinamo Sasari je u ranoj fazi trećeg perioda ušao u problem sa ličnim greškama pošto su Savanović i Stipčević zaradili četvrte "penale", ali ni to nije bilo dovoljno da Partizan prelomi meč.

Umesto da domaći nastave u dobrom ritmu Dinamo Sasari svojim najjačim oružjem, šutem sa distance, stiže na -3 (54:51). Usledile su dve trojke Birčevića i Hečera, nova prednost od deset poena razlike za Partizan (63:53) ali onda još jedno očajna završnica četvrtine.

Italijanski sastav serijom 7:0 hvata rezultatski priključak (63:30) pred početak četvrte deonice u kojoj nije pala odluka o pobedniku.

Ponovo je Partizan bolje otvorio četvrtinu, povećao prednost i na tri minuta pre kraja držao stvari pod kontrolom zahvaljujući sjajnom Vilijemu Hečeru, ali i pored toga navijači nisu bili pošteđeni stresa.

Dinamo Sasari je na dva i po minuta pre kraja ponovo uhvatio rezultatski priključak, a isto je italijanska ekipa učinila i nakon serije Novice Veličkovića koja je crno-belima obezbedila šest poena prednosti (78:72).

Nepromišljenim reakcijama Mihajla Andrića i Stefana Birčevića gosti dobijaju dva poklona koje koriste pa smo na 28 sekundi pre kraja imali gotovo potpuno izjednačen rezultat (78:77).

Nakon faula Vilijem Hečer koristi samo jedno slobodno bacanje, a onda Dinamo Sasari stiže do izjednačenja i šanse da sa penala dobije utakmicu pošto je Branislav Ratkovica pravio faul pri šutu.

Samo zahvaljujući promašaju Gabrijela Olasenija Partizan dobija šansu da u dodatnih pet minuta ispravi greške i upiše pobedu ali mu to nije pošlo za rukom.

Dinamo Sasari je praktično obezbedio pobedu ali je onda Vilijem Hečer fauliran u šutu za tri poena sa pola terena. Amerikanac pogađa samo dva od tri slobodna bacanja, a gosti nakon prekršaja ne koriste slobodna bacanja pa Dinamo dobija utakmicu sa "pola koša" razlike.

Najefikasniji u poraženom sastavu bio je Vilijem Hečer sa 19 poena, ali se mora reći da je Amerikanac očajno izvodio slobodna bacanja, baš kao i ostatak ekipe Aleksandra Džikića (23/39).

Džoš Karter je bio najefikasniji u timu Dinama sa 18 poena, a naš Duško Savanović meč je završio sa 7 poena i 5 skokova.

Narednu utakmicu u FIBA Ligi šampiona crno-beli igraju 6. decembra protiv Ludvigsburga na domaćem terenu, što će biti prvi meč drugog kruga takmičenja po grupama.