nedelja 15.01.2023.
21:37

Treća u nizu za Nikse.

Beta/AP Photo/Carlos Osorio

Večerašnji program u NBA ligi počeo je utakmicom u Detroitu, gde su Njujork Niksi kao gosti savladali ekipu Detroit Pistonsa sa 117:104.

Ovo je treća uzastopna, ukupno 25. pobeda Niksa u 44 odigrane utakmice, a Pistonsi su i večeras pokazali da su jedan od najslabijih timova u ligi, pa posle večerašnjeg poraza imaju skor 12-35.

Predvođeni izuzetno raspoloženim Džulijusom Rendlom, Niksi su već u prvoj četvrtini stekli ubedljivu prednost od 39:23. Domaći su u drugoj lčetvrtini uspeli da uhvate rezultatski priključak, ali u nastavku nisu imali snage za preokret.

Rendl je na kraju ostvario dabl-dabl učinak od 42 poena, 15 skokova i četiri asistencije, a uz njega je odličan meč odigrao i Branson sa 27 postignutih poena.

Kod Pistonsa najefikasniji Bej i Ajvi sa po 21 poenom.