ponedeljak 18.01.2021.
20:40

Dramatičan meč u Medison Skver Gardenu.

Beta/AP Photo/Ashley Landis, Pool

Košarkaši Njujork Niksa stigli su do druge uzastopne pobede u NBA ligi pošto su na svom terenu bili bolji u dramatičnom okršaju protiv Orlando Medžika 91:84, uprkos odličnoj partiji Nikole Vučevića.

Crnogorski centar je ostvario dabl-dabl učinak od 24 poena i 14 skokova, što ga je stavilo na pijadestal najefikasnijeg pojedinca na meču, ali mu je to slaba uteha ako se zna da je Orlando večeras doživeo peti uzastopni poraz.

Posle početnog vođstva gostiju, domaći su preuzeli vođstvo zahvaljujući velikoj seriji, koja je rezultirala prednošću od osam poena.

Druga četvrtina protekla je u konstantnoj prednosti Niksa, koja je sve vreme bila jednocifrena.

Na poluvreme se otišlo sa plus devet u korist Niksa, a najveću prednost domaći su izgradili tokom treće deonice kada su došli i do maksimalnih plus 15.

Gosti sa Floride ipak nisu ostali nedorečeni pa su u odlučujućoj četvrtini istopili prednost Niksa na pola koša na šest i po minuta do kraja.

Konačan preokret usledio je na 100 sekundi pre kraja meča kada je Ros postigao trojku.

Usledilo je odlučujućih minut koji je u potpunosti pripao domaćinu.
Najsmireniji u ovim trenucima bio je Rendl koji je bio nepogrešiv sa penala za konačnih 91:84 za ekipu Niksa.

Najzapaženiji u pobedi Niksa bili su Baret sa dabl-dabl učinkom od 22 poena i 10 skokova, dok je spomenuti Rendl imao jedan poen manje, ali čak sedam skokova više.