Novi poraz Mege u Zadru, "monstruozna" partija Božića za indeks 51!

ponedeljak 17.10.2022.
20:00

Kakva partija Luke Božića!

AdmiralBet ABA liga - Zadar - Zvonko Kucelin

U okviru trećeg kola AdmiralBet ABA lige ekipa Zadra je uspela u neizvesnoj završnici da slavi protiv Mege sa 96:90 u svojoj dvorani Krešimir Ćosić.

Mega izuzetno raspucana na startu utakmice, postigli su čak 30 poena u prvoj četvrtini, a svoju prednost su držali i u drugoj deonici, iako se Zadar konsolidovao.

Domaćin serijom od 11:0 na startu treće četvrtine preotima prednost od gostiju, a sve do finiša utakmice imali su, najviše zahvaljujući fantastičnom Božiću, solidčnu prednost.

Ipak, onda je Mega podigla kvalitet igre na viši nivo, na dva minuta do kraja bilo je 86:86.

Zadar je tada zaigrao bolje u odbrani, pogodili su sa linije za slobodna bacanja ključne poene, a Mega je zahvaljujući Roriju izgubila loptu u jednom od bitnijih napada, pa je domaćin ostvario veoma bitnu pobedu.

Luka Božić je imao 33 poena, 13 skokova, 8 asistencija, na kraju indeks 51! Drežnjak na kraju 22 poena.

Kod Mege Branković 20 poena, Dragan Milosavljević u povratničkom meču 19 poena.