Olimpijakos se revanširao Bambergu, perfektni Milutinov

Autor: Boban Filipović
petak 09.03.2018.
21:59

Viceampion Evrope je opavdao ulogu favorita protiv prvaka Nemačke pred svojom publikom.

euroleague.net

Crveno-beli su vezali petu pobedu u Evroligi pošto su u 25 kolu bili bolji od Broze Bamberga rezultatom 87:79 (27:19, 15:23, 27:19, 18:18).

Olimpijakos se tako revanširao Nemcima za poraz od jesenas u Bavarskoj sa kamatom, kada su izgbuli meč "na jednu loptu".

Nikola Milutinov
je imao najveći indeks uspešnosti od svih aktera ovog meča (26), nije promašio nijedan šut (5/5 za dva, 6/6 penali), postigao je 16 poena, imao šest skokova i dve asisetncije za 23 minuta u igri.

Jedini efikasniji od njega u redovima Olija bio je Vasilis Spanulis sa 17 poena, a isti broj poena kao srpski centar postigli su Jorgos Printezis i Džamel MeKLin.

Dorel Rajt je bio najbolji kod gostiju sa 23 poena, Maodo Lo je ubacio 16, Riki Hikmen 14, Leon Radošević 10.

Luka Mitrović
nije uspeo da se upiše u strelce z nešto manje od deset minuta na terenu, imao je jednu asistenciju, dve izgubljene lopte i indeks minus 4, najslabiji od svih igrača koji su ulazili u igru. Dejan Musli nije bio u sastavu Brozea.

Olimpijakos se tako vratio na drugo mesto na tabeli Evrolige, koje je nakratko zauzeo aktuelni šampion Evrope Fenerbahče.