'One man show' - Pešić i Barsa videli čudesnog Lendsberga!

nedelja 01.04.2018.
14:57

"Studenti" su priredili veliko iznenađenje u "Blaugrani" i prekinuli pobedonosni niz Pešićeve Barse. Polovinu koševa gostujućeg tima ubacio je jedan igrač.

Epa/Enric Fontcuberta

Košarkaši Barselone doživeli su prvi poraz u ACB ligi posle dva meseca. Bolji od ekipe Svetislava Pešića danas je bio Estudijantes koji je kao gost slavio rezultatom 100:95 (28:18, 21:25, 26:25, 25:27) u okviru 25. kola.

Utakmica će se pamtiti po jednoj od najboljih individualnih partija ove sezone u svim evropskim takmičenjima.

Gotovo polovinu od 100 poena gostujućeg tima postigao je Amerikanac Silven Landsbert koji je osmom trojkom na utakmici ujedno i rešio pitanje pobednika.

Landsberg je za 36 minuta na parketu postigao 48 poena (7/11 za dva, 8/11 za tri), ostvario 5 skokova i zabeležio 3 asistencije što mu je donelo 52 indeksirana poena.

Nijedan drugi igrač Estudijantesa nijee uspeo da ostvari dvocifren učinak, a naš Aleksandar Cvetković bio je svedok Landsbergove maestralne partije. Cvetković je za dva minuta na parketu ostao bez učinka.

Na drugoj strani trojica sa dvocifrenim brojem poena. Peteri Koponen postigao je 19 poena uz 4 skoka, a po 18 su ubacili Pjer Oriola i Toma Ertel.