23:30

Malo je nedostajalo.

FIBA
FIBA

Muška košarkaška reprezentacija do 20 godina porazom je starovala na Evropskom prvenstvu u Gdinji. U prvom kolu  A grupe bila je bolja selekcija Grčke rezultatom 75:73 (15:15, 23:15, 17:17, 20:26)

Posle izjednačenog prvog perioda, Grčka je razliku počela da pravi već početkom druge četvrtine, kada se odvojila na sedam razlike. Naše momke nikako nije služio šut za tri, u prvom poluvremenu svega dva puta su pogodili van linije ograničenja. Grčka je ubacila četiri trojke više i baš to je napravilo razliku.

Po povratku iz svlačionica izabranici selektora Nenada Čanka krenuli su agresivnije u odbrani, što je ubrzo dalo rezultat. Trojkom Ilije Milijaševića u 22. minutu prišli su na 38:35. Međutim, i tada, ali i svaki sledeći put kada bi zapretili, Grčka je imala odgovor. Uglavnom trojkama i na taj način držala distancu.

Do kraja su naši momci malo ubrzali igru, trojkom Đulovića, zatim njegovim poenima sa linije penala, prišli su na 68:62 u 34. minutu, Jović je spustio na 69:64. Držali su se Orlići na korak od preokreta. Onda je i Milijašević pogodio za 70:66, Jović prikucao posle ofanzivnog skoka. Tu smo – 70:68, pred poslednja dva minuta.