sreda 08.11.2017.
20:50

Posle sjajnog početka, crno-beli popustili tokom druge četvrtine.

aba-liga.com/Mornar/Media Pro

Završeno je prvo poluvreme utakmice petog kola Evrokupa između Partizana i Lokomotive Kubanj. Gosti vode sa 41:39.

Iako oslabljen neigranjem kapitena Veličkovića i Marka Čakarevića, Partizan je večeras odlično započeo meč.

Poveli su crno-beli sredinom prvog kvartala sa ubedljivih 17:6, razigrao se Vanja Marinković, ali se odlična ekipa Lokomotive rezultatski polako vraćala u igru. Važne poene za Partizan do kraja prve četvrtine upisali su Andrić i Samjuels, ali se posle 10 minuta igre Lokomotiva primakla na 24:21.

Crno-beli su tokom većeg dela druge četvrtine uspevali da održe blagu prednost, sjajnu šutersku minijaturu u tim trenucima imao je Marko Pecarski sa pet vezanih poena, ali je ipak bilo pitanje vremena kada će gosti uspeti da anuliraju vođstvo Partizana.

To se dogodilo u 18. minutu meča, kada je Lokomotiva povela sa minimalnih 35:34, a vrlo brzo i uvećala svoje vođstvo (34:38). Ipak, sledi Partizanova serija 5:0, a sam finiš poluvremena obeležila je i tehnička greška Vilijams-Gosu, pa su gosti ponovo vratili blagu prednost.

U prilogu su neki od komentara navijača Partizana tokom prvog poluvremena.