Partizan ubedljiv, Muta nije uspeo da iznenadi crno-bele

subota 29.04.2017.
21:16

Bez startnog plejmejkera Vilijama Hečera u svom sastavu, košarkaši Partizana večeras ubedljivo savladali ekipu Dinamika.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

Ekipa Aleksandra Džikića upisala je i drugu pobedu u prva tri kola Mozzart Superlige. Partizan je večeras, pred nešto više od hiljadu gledalaca u hali ''Aleksandar Nikolić'', savladao ekipu Dinamika rezultatom 76-66.

Gosti, koje sa klupe predvodi Miroslav ''Muta'' Nikolić, odlično su započeli meč i tokom prve četvrtine su uglavnom bili u vođstvu.

Predvođeni iskuisnim Čakarevićem i Frendom, košarkaši Dinamika su poveli sa 14:9, pa 16:11 io u tim trenucima je ovaj duel podsećao na meč prvog kola, u kojem je Vršac kao gost pošteno namučio crno-bele.

Ipak, Partizan ovoga puta nije dozvolio da mu se ponovio nešto slično, pa je već u drugoj četvrtini žestoko uzvratio, a trio Marinković-Birčević-Gordon je predvodio crno-bele do ubedljivih 40:31 u korist Partizana na poluvremenu ove utakmice.

Upravo trojica pomenutih igrača obeležili su i početak drugog poluvremena, pa je njihovim poenima Partizan vrlo brzo stigao i do ''plus 15'' - 48:33.

Raspoloženi Čakarević je na drugoj strani uspeo da ublaži vođstvo crno-belih, prišao je Dinamik na 55:45 tokom treće deonice, ali više od toga gosti do kraja nisu mogli.

U poslednju četvrtinu ušlo se vođstvom crno-belih od 65:52, a tokom poslednje deonice Partizan je stigao i do maksimalnih 'plus 17'' - 72:55, poslke trojke Mihaila Andrića u 34. minutu meča.

Do kraja neizvesnosti nije bilo, crno-beli su rutinski priveli posao kraju i ostvarili novu pobedu kojom su se vratili na drugo mesto na tabeli, iza vodeće Crvene zvezde mts.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Džamont Gordon sa 14 poena, Marinković je upisao 12, a Birčević 11 poena.

Kod gostiju, nekadašnji košarkaš Partizana Marko Čakarević je upisao 21 poen, od toga 12 sa linije slobodnih bacanja, a pratio ga je Frend sa 10.

Dinamik posle ovakvog epiloga ima skor od jedne pobede i dva poraza u prva tri kola.