Podgoričani nisu izdržali u Tel Avivu, tesan poraz!

sreda 09.01.2019.
22:10

Bilo je tesno u Tel Avivu.

kkbuducnost.me

Ekipa Budućnosti nije uspela da zabeleži novu pobedu u okviru Evrolige, doživela je 14. poraz u takmičenju i ostala daleko od mesta koje vodi u plej-of.

Makabi je ostao u konkurenciji za mesto u 8 najboljih, pobedili su sa 81:76, iako je Budućnost u jednom trenutku imala 10 poena prednosti.

U poslednju četvrtinu je Budućnost ušla sa poenom prednosti, imali su i plus tri tokom ovog dela, a na kraju nisu uspeli da izdrže pritisak.

Trojka Skotija Vilbekina je doprinela najviše pobedi, poveli su domaći tada sa 75:68 na 3 i po minuta do kraja. Prišli su gosti na -3 na 12 sekundi do kraja, ali je to bilo sve od njih za ovaj meč.

Vilbekin je imao 16 poena, Blek 12, a Kejn 11. Kod Podgoričana Noris Kol je imao 25, a Erl Klark 12 poena.