utorak 08.12.2020.
21:15

Ovo nije ohrabrujuće pred predstojeći duel.

EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU

Košarkaši Olimpijakosa u četvrtak gostuju Crvenoj zvezdi u 13. kolu Evrolige, a pre toga su večeras imali još teže gostovanje, protiv lidera na tabeli, ekipe Barselone.

Mimo očekivanja, crveno-beli iz Pireja su posle dva uzastopna poraza, uspeli da dođu do trijumfa i tako značajno podignu samopouzdanje pred duel sa Zvezdom.

Bio je to zaostali meč 9. kola Evrolige, a Olimpijakos ga je dobio rezultatom 96:88.

Gosti su već u prvoj četvrtini stavili do znanja Barsi da neće imati nimalo lak posao, vodio je Olimpijakos sa 26:17, a do kraja poluvremena domaći su tu prrednost uspeli da prepolove.

U nastavku Olimpijakos je dugo održavao prednost, Barsa je sredinom poslednjeg kvartala uspela da izjednači na 77:77, ali više od toga nije mogla, finiš meča je ponovo protekao u znaku gostujućeg tima.

Šakil Mekisik je sa 16 poena predvodio Olimpijakos, a uz njega odlični su bili i Hasan Martin sa 15 i Kostas Slukas sa 15 poena i 10 asistencija.

U Barsi najbolji Mirotić sa 16 i Dejvis sa 15 postignutih poena.

Barselona sada na vrhu tabele ima skor 9-3, a Olimpijakos ima meč manje i na desetom mestu skor 6-5.