Pohvale Ratkovici, sve je bolje kad se "stegne" u odbrani (TVITOVI)

utorak 29.11.2016.
21:16

Košarkaši Partizana rešili su prvo poluvreme duela sa Dinamo Sasarijem u svoju korist iako su prilično loše otvorili utakmicu.

Beta/ABA liga/Zadar/Zvonko Kucelin

Vicešampion Srbije odigrao je jako dobro prvo poluvreme duela sa Dinamo Sasarijem i na odmor otišao sa prednošću od 8 poena (46:38).

Crno-beli su jako loše otvorili prvu četvrtinu i za manje od sedam minuta igre primili 20 poena ali je onda "rezervna petorka" stupila na scenu i preokrenula rezultat.

Košarkaši Partizana zaigrali su mnogo bolje u odbrani, dok je Branislav Ratkovica "povukao" u napadu i bio najzaslužniji za preokret.

Posle dvanaest minuta igre crno-beli su preuzeli vođstvo (25:24) i nedugo zatim napravili seriju 12:0, pa su do kraja poluvremena stigli su do dvocifrene prednosti koja ipak nije ostala na sanzi jer je Rok Stipčević vezao dve trojke.

Najefikasniji pojedinac u redovima crno-belih posle prvih 20 minuta bio je Vanja Marinković sa 8 poena, a poen manje upisao je Branislav Ratkovica.