Poluvreme: Barsina serija 20:2 pokvarila Zvezdin plan

petak 18.03.2022.
21:45

Ubedljivo vođstvo Katalonaca.

STARSPORT photo Belgrade Serbia

Crvena zvezda večeras gostuje u Barseloni posle četiri uzastopne pobede u Evroligi, a posle prvog poluvremena Barsa vodi rezultatom 47:32.

Tim Dejana Radonjića je dobro započeo utakmicu, bio je ravnopravan rival u većem delu prve četvrtine, sve do rezultata 15:15, a onda su Zvezdina kola krenula nizbrdo.

Do kraja prvog kvartala Barsa je stekla sedam poena prednosti, 22:15, a sjajnu seriju nastavila je i početkom druge četvrtine, predvođena rasopoloženim tandemom Mirotić-Dejvis. U tih nekoliko minuta, Barselona je napravila seriju 20:2, povela sa 35:17 i Zvezdu već tada dovela u veoma tešku situaciju po pitanju ishoda ove utakmice.

Do kraja prvog poluvremena crveno-beli nisu uspeli da se rezultatski približe i za sada deluje da Barsa drži sve pod kointrolom u ovoj utakmici. Zvezdi će biti potreban veliki preokret u nastavku.

Mirotić je najefikasniji sa 13 poena u ekipi Barselone, Dejvis je upisao 10, koliko i Jokubaitis, a u Zvezdi prednjače Dobrić sa 15 i Mitrović sa šest poena.