Poluvreme - FMP dominira, Partizanove muke sa Odžom, a rezultat druge četvrtine je ZA NEVERICU!

ponedeljak 07.05.2018.
18:47

Derbi sedmog kola Grupe B Superlige igra se u Železniku, gde FMP i Partizan vode ključnu borbu za prvo mesto u grupi. Očajna igra crno-belih u drugoj četvrtini!

Abaliga/FMP

Posle prvog poluvremena u Železniku, domaća ekipa FMP-a vodi protiv Partizana rezultatom 47-27! Sve je još upečatljivije kada se pogleda rezultat druge četvrtine - 22:4 za FMP?!

Prva četvrtina protekla je u ravnopravnoj borbi, Partizan je češće vodio, ali maksimalna prednost nije prelazila četiri poena razlike. Predvođen raspoloženim Nenadićem i snažnim centrom Majklom Odžom, FMP je u završnici prvog kvartala poveo sa 25:23, što je bio uvod u ono što je usledilo tokom druge četvrtine.

Partizan je potpuno ostao bez rešenja u napadu, ništa crno-beli nisu uspeli da pogode, a Odžo im je na drugoj strani pravio sve više problema, baš kao i Nenadić, pa je prednost ''Pantera'' počela da raste iz minuta u minut.

Tako se od 25:25 na startu drugog kvartala stiglo do 45:25 u korist FMP-a na minut do poluvremena!

Tek sa linije slobodnih bacanja Partizan preko Đoka Šalića prekida ovu seriju od 20:0 u korist domaćih.

FMP u prvom poluvremenu predvodili su Nenadić i Jeremić sa po 12 i Majkl Odžo sa 10 poena i 10 skokova!

U Partizanu Brajma osam poena, ali samo jedan skok protiv dominantnog Odža. Plejmejker Najdžel Vilijams Gos potpuno je podbacio, sa dva poena (1-5 za dva, 0-1 za tri poena).